Inštruktor IANTD - Kornel

POTÁPAČSKÁ ŠKOLA DIVEHARMONY - POTÁPAČSKÉ KURZY - BRATISLAVA , SENEC a VOJKA nad DUNAJOM.

V prvom rade, by som chcel s hrdosťou podotknúť k našemu výukovému systému :  za 25 rokov profesionálnej výuky sme nemali ani jeden prípad poškodenia zdravia alebo úmrtia následkom potápania! Nikto z našich žiakov neutrpel žiadne zranenia alebo ochorenia následkom potápania na SK, resp. v zahraničí  ... Čím sa máloktorá škola može pochváliť.

 

          254048 1751343143966 4746268 n 

 

 Vždy keď sa vraciam domov z ďalekých zámorských ciest mi napadá stále tá istá myšlienka :

Ako je to možné, že sa tak všetci sústredíme na pozemské materiálne hodnoty, obdivujeme ich, zraňujeme sa navzájom pre docielenie vlastníctva pominuteľných hodnôt. Ale tie pravé hodnoty sú v poznaní a chápaní našej existencie a v objavovaní harmónie  prírody ako takej. Ona nás učí a prejavuje sa ako dokonalosť premeny a princípov sebazáchovy. More a jeho hlboká podstata, či krutá alebo tak krásne harmonická, je tým najlepším zrkadlom pre pochopenie existencie každého z nás.

 

"Keď budeš ma tú česť sa niekedy v živote ponoriť do jeho vôd, rešpektuj tak ako jeho krásu a rozmanitosť, aj jeho krutosť a genialitu sebazáchovy. A nájdi v ňom svoju hlbokú podstatu.

Z lásky k moru a jeho obdivovateľom"    

                                                    

          Kornel Kadlubiak - Advanced EANx Instructor IANTD

 

          252715 1751199580377 3664403 n